Absolvovat genetické vyšetření se vyplatí

Čekáte dítě a nemůžete se dočkat toho, až přijde na svět? Pokud chcete mít stoprocentní jistotu, že až skutečně dojde na porod, bude vše v pořádku a vy dostanete do rukou naprosto zdravé dítě? Pokud ano, neměli byste váhat, ale určitě byste měli po dobu těhotenství absolvovat genetické vyšetření. Genetika Olomouc je profesionální pracoviště, které se zabývá odhalováním vrozených vad dětí. V dnešní době je možné prostřednictvím speciálních metod zjistit, zdali bude dítě v pořádku nebo nikoliv. Právě proto byste měli využít těchto specializovaných pracovišť a tím se dozvědět, že vaše dítě bude v pořádku za všech okolností.

genetika

Proč je genetické vyšetření tak důležité?

Maminky se často ptají, zdali je skutečně nutné tohle vyšetření podstoupit. Ačkoliv v minulosti tato vyšetření neexistovala a rodily se zcela zdravé děti, čas od času se přece jenom vyskytl případ postiženého dítěte, které mělo své postižení již od vývoje v lůně matky. Právě tyto případy je možné minimalizovat, a to především vhodným vyšetřením, které takové dítě odhalí. S tím jsou spojené další úkony, které zaručují, že se žádné nezdravé dítě nenarodí.

Kdy absolvovat vyšetření?

Nejčastěji tato vyšetření probíhají mezi 11. a 13. týdnem, kdy je ideální doba na to zjišťovat tyto důležité informace. Je to také doba, kdy je ještě možné plod odstranit bez toho, aby to mělo nějaký větší vliv na matku.

Co můžete očekávat?

–          Konzultaci – naprostý základ, na kterém se staví další vyšetření
–          Přímé vyšetření – nejčastěji pomocí ultrazvuku
–          Pokročilé metody vyšetření – invazivní metody, které mají za úkol získat vzorek určený k dalšímu zkoumání

dna

Ačkoliv někomu mohou být tato vyšetření celkově nepříjemná, je nutné vědět, že jsou mimořádně důležitá. Nikdo totiž nechce, aby se mu narodilo dítě například s Down syndromem nebo další nemocí se kterou není možné nic dalšího udělat.