Cena za zdravý a krásný úsměv

Ekonomika a zdravotní péče jdou ruku v ruce.  V našem státě je péče o zdraví lidí na vysoké úrovni už několik desetiletí. O tom není pochyb. Ještě v době Československa bylo ošetření u zubaře zadarmo.
Podle statistiky v porovnání s ostatními evropskými státy, jsou odvody na sociální a zdravotní pojištění u lidí s průměrnou mzdou relativně v normě, ale v roce 2018 si u některých ošetření v zubní ordinaci pravděpodobně připlatíme.
 zubní opravy
Už od určitého věku dítěte by se rodiče měli zajímat o vše, jakou péči od zubního lékaře má dítě zadarmo. To znamená, co vše hradí pacientovi naše zdravotní pojišťovna. A týká se to samozřejmě nás všech.
Většinou se lidé o to zajímají, až když je to akutní a potřebují lékařskou pomoc. Mnozí z nás jsou velmi nemile překvapeni, když jim lékař oznámí, že „ ten a ten“ úkon si musí zaplatit a často nastává taková situace, že si to některý pacient nemůže dovolit. Až tehdy, když si na to našetří.
 
 Nejenom šetřit na dovolenou nebo na nové bydlení, ale je nutné mít úspory i na zdravý chrup. Musíme to brát tak, že zdravé zuby – to je naše dlouhodobá investice.
 
Víte, jaké úkony u zubaře máte zadarmo? Je důležité, aby váš lékař měl uzavřenou smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou.  Zubní lékař má povinnost vás předem před ošetřením seznámit s cenou výkonu (podle ceníku), který vám bude proveden.
 
Plně hrazené ošetření u stomatologa:
 
·         jednou ročně máte zadarmokomplexní preventivní prohlídku zubů, dásní, vyšetření stavu čelisti, měkkých tkání a sliznice
·         odstranění zubního kamene, plaku, běžných zánětů a poranění protézou .
·         kontrola a nácvik správného čištění zubů (někteří pacienti nevědí, jak si mají správně čistit zuby).
        v  Hrazené pojišťovnou je:
·         běžné ošetření, které se týká léčby onemocnění dásní (např. paradentózy
·         léčba zánětu nervu
·         injekční lokální anestezie
·         extrakce zubů (vytrhnutí)
·         bílé plomby (skloionomerní cement nebo dózovaný amalgán) hradí pojišťovna pouze dětem do 15 let, těhotným a kojícím ženám.
 obrázky v kolečkách
Každý pacient na výše popsané ošetření má nárok zdarma. Ostatní úkony, tak zvané nadstandardní, si musíte zaplatit z vlastní kapsy.