Elektrokolo

Po silnici s lepším počasím, vjíždí mnoho cyklistů, kteří jezdí na výlety a někteří z nich tak šetří přírodu cestou do práce. Ve velkých městech je to často rychlejší způsob přepravy, než stát s autem v koloně, která se nechce pohnout. Zlepšením posledních několika let, je kolo s přídavným motorem, které nám usnadňuje jízdu tím, že při šlapání se nemusíme tolik namáhat.
Jsou to kola, poháněné nejen lidskou energií, ale také energií elektrickou z baterie, která má určitý dojezd a poté se musí znovu nabít.
parkoviště na kola
Takže milý přátelé, až budete na Vašem starém kole fuňet do kopce, nic si nedělejte z toho, že Vás úplně v pohodě a bez zadýchání předjede nějaká stařenka, protože ta stařenka má elektrokolo, které jí její jízdu velmi usnadňuje. Z opačného hlediska to je výborná možnost pro seniory či osoby s horší pohyblivostí, které by nevyjeli sami na kole velký kopec a díky elektrokolu toho jsou schopni a tak mohou také sportovat, aniž by museli sedět doma a to je skvělá zpráva. Proto často potkávám na silnici houf postarších cyklistů a cyklistek, kteří si jedou, jako by nic, i když je před nimi velký kopec. Naše dnešní legislativa upravuje, že u elektrokola, aby šlo o kolo, musí člověk při zapnutém motoru šlapat.
muž na bicyklu
Najde se však mnoho kutilů, kteří si své kolo vylepší sami, například starým motorem z pily a ty dobře poznáte, podle rámusu, který se od nich ozývá, protože jedou na benzin.
Mimo elektrokol se začali objevovat i elektrokoloběžky, které často od běžné koloběžky nerozeznáme, protože baterii mají ukrytou ve své konstrukci. Jejich dojezdová vzdálenost je různá, podle kvality baterie.
Takže, pokud si chcete koupit takové lepší kolo, které Vám pomůže se šlapáním, nemusíte už do prodejen cyklosportu, ale můžete také navštívit prodejnu elektro.  Technika jde kupředu a my ji nedokážeme zastavit. Za pár let nám možná budou prodávat nástavce na nohy, které za nás budou chodit.