I bazén lze uložit k zimnímu spánku

Připravte svůj bazén na zimu a rovnou i na další koupací sezónu! Možná o tom ještě nevíte, ale po ukončení koupání v daném roce není nezbytné celou nádrž s vodou vypustit do kanálu anebo na záhon. Existují i lepší způsoby, jak si s nadcházejícím chladným počasím poradit a svůj bazén připravit na zimní spánek, po kterém bude znovu připravený k dalšímu použití.
ledové kry
Pitná voda dnes stojí nemalé peníze, a minimálně už proto by byla velká škoda, kdybyste celý obsah svého bazénu, o který jste v průběhu celé koupací sezóny tak pečovali, měli nyní vypustit pryč. Mnohem lepší je si vodu v dobré kondici uschovat i pro použití v příští sezóně a ušetřit tím za náklady spojené s novým napouštěním celého objemu bazénu.
Budete k tomu potřebovat pouze speciální zazimovací přípravek do bazénové vody, takzvaný zazimovač do bazénu, a ideálně také dostatečné množství dilatačních plováků.
zvadlé květy na hladině

Celý proces není nijak složitý a najdete ho bod po bodu důkladně rozepsaný na internetu, případně vám s celým procesem jistě ochotně pomůže také váš dobrý prodejce bazénového vybavení. Samozřejmě si také můžete objednat službu zazimování bazénu na míru vašim potřebám. Níže si ovšem popíšeme, jak můžete celou věc s úspěchem zvládnout vy sami.
V první řadě je potřeba udělat to, co děláte běžně v průběhu letní sezóny, kdy pečujete o kvalitu vody v nádrži. Před tím, než bazén necháte pod krycí plachtou a do příští sezóny spát, je nezbytné, abyste měli vodu v nádrži v té nejlepší kondici. Takže pokud vás náhodou napadlo, že nyní už na dobré kvalitě vody nezáleží, tak je to právě naopak. Udělejte, co můžete, aby všechny požadované parametry byly dokonalé.
Poté snižte hladinu vody pod vstup do filtrace a do vody nalijte zazimovač, který je potřeba rovnoměrně rozptýlit v celém objemu vody, třeba tak, že vodu promícháte.
Instalujte dilatační plováky, připevněte krycí plachtu, vysušte a uložte filtrační jednotku, hadice a další příslušenství, a máte hotovo.