Mnohabarevná koupelna

Koupelna bývá velice často nejméně barevně výrazná místnost v celém bydlení. Na sanitární keramice klasicky vládne bílá, jako symbol čistoty. Kromě barevných a výrazných obkladaček, anebo dlaždic koupelny zrovna moc často barevností nehýří. V současné době převládají v koupelnách spíše odstíny bílé, mnoho odstínů šedé, také smetanové, či hnědé. Navíc, pokud je omítka v koupelně bílá, je to sice koupelna moderní, ale poněkud studená a především strohá.
retro koupelna

Najde se řešení

Pokud již máte koupelnu obloženou nebarevnými a nevýraznými obklady, ale velice rádi byste přenesli do této místnosti trochu barevného a veselého oživení, nic není ztraceno. Veselý a barevný vzhled je možné dodat koupelně velmi jednoduše, a to omítnutím stěn, případně také stropu. Prostě si koupelnu hodně barevně vymalujte.
v  Pomocí rozličných barev můžete dodat vaší koupelně elegantní vzhled, pokud ji vymalujete v jemných tónech odstínů. Nádechu elegance a decentnosti dodáte vaší koupelně, když doplníte její bílé, anebo okrové obklady malbou například v odstínech:
·         bílé kávy
·         světle modré
·         Zelenkavé
 ručník u umyvadla
v  Anebo je možné v koupelně vytvořit živý a dynamický prostor, který vás nabije novou energií. Temperamentnější a výraznější barvy jsou v koupelnách ideálně modrá a zelená, které zde evokují čistotu, vodu a hlavně přírodu. Zvolíte-li si pro vaši koupelnu hnědé, žluté a oranžové barevné odstíny, bude koupelna působit teple. Tím také pocitově zvýší teplotu v místnosti až o několik stupňů. Tyto barevné odstíny prozáří především koupelnu bez oken. Navíc ve spojení s pestrými obklady se vám podaří vytvořit dojem interiéru pod žhavým jižním sluncem.
v  Lidé, kteří mají rádi věci neobvyklé a bez uniformy mohou volit do koupelny velice výrazné až agresivní barvy. Z těchto odstínů jsou to například:
·         citronově žlutá
·         červená
·         fialová
·         brčálově zelená
·         tyrkysová
žába ve vaně

Změna je život

Nespornou výhodou barevně pojatých koupelen je ta, že jejich výmalbu můžete velice snadno změnit.
 Barevný odstín stěn je možné vždy přizpůsobit předmětům, jimiž je koupelna zařízena. Kromě toho jsou na trhu dostupné i barvy, které odolávají vlhku, plísním a podobně, jež jsou vhodné právě do koupelen.