Prostatitida a jak na ní


Při výrazu prostatitida napadne většinu z nás nějaký problém s prostatou. Víme, že prostata je výhradně mužský orgán, takže ženy tuto problematiku rázem přeskočí a věnují se ženským tématům. Ovšem může se stát, že díky jejich přezíravému postoji může jejich tatínek, či manžel skrývat svoje zdravotní komplikace tak dlouho, až se promění v neřešitelný problém. Znáte to, muži jsou zvláštní. Zatímco žena, když má problém o něm většinou hovoří, svěřuje se kamarádkám, kolegyním a neváhá vyhledat lékaře, muži, ačkoliv se staví do pozice silnějšího pohlaví jsou zranitelnější. O problémech se nezmiňují a k lékaři by sami od sebe prostě nešli. Nezbývají než ženské argumenty, přesvědčování a předložení důkazů. To je přesně také případ prostatitidy, která je celkem častým mužským onemocněním.

prostatitida

Co se děje při prostatitidě?

Při tomto onemocnění vzniká zánět prostaty, který často navazuje na zánět močového měchýře. Ať už se jedná o prostatitidu akutní, či chronickou, nese s sebou většinou jeden velice nepříjemný projev, kterým je inkontinence. Ta se hlásí častým močením, únikem moči, nepříjemným pocitem při močení a bolestí v podbřišku.

prostatitida

Pokud je způsobena bakteriemi, lékař nasadí antibiotickou léčbu. Její příčiny však bývají často jiné a léčba je nejasná. V ideálním případě je dobré prostatitidě prostě předcházet a nenechat ji plně rozvinout. Jedním z účinných preparátů na předcházení této časté mužské nemoci je užívání podpůrných přípravků a cvičení Kegelových cviků. Doporučované přípravky nemají pouze preventivní účinky na prostatitidu, ale také podporují libido, erekci a plodnost. Celkově pozitivní účinek na mužské pohlaví orgány zajišťuje speciální složení, kde je mimo jiné zastoupen i kotvičník zemní, ženšen pravý a zázvor obecný. Přípravek Erect max prostě bojuje v plné síle a na více liniích.