Jak docílit opět čistého a voňavého koberce

Koberce těží ze svých výhod zejména díky jejich hebkosti a měkkosti, podobně jako je tomu u oblečení, které na sebe navlékáme v noci v podobě pyžama či ve dne v mnoha různých variantách. A právě pohodlí zde hraje významnou roli, kdo z vás by se chtěl denně oblékat do plechového krunýře rytířské zbroje nebo do šatstva zhotoveného z keramiky či ze dřeva. Našlapování po měkkém koberci, to je naprosto odlišný zážitek, než chůze po tvrdé dlažbě, parketách nebo plovoucí laminátové podlaze.

kočka na koberci

Problematické skvrny na koberci

Koberce využíváme v mnoha vnitřních prostorách, pohybujeme se po nich i s předměty, které tu mohou zanechat viditelné skvrny. Když se tedy projdete napříč obývákem, máte v ruce perník s čokoládovou polevou a šlehačkou a v nestřeženém okamžiku vám kus perníku spadne na zem, namazanou stranou dolů, máte hned o zábavu postaráno. Výjimečné nejsou ani situace, kdy se po podlaze rozlije káva, červené víno nebo rajská omáčka. Tehdy se pak třeba zamýšlíte nad tím, zda by přece jen nebylo lepší koberec vyhodit a nahradit jej keramickou dlažbou.

světlý koberec

Takové kroky však podnikat nemusíte, keramická dlažba je studená a vaše bosá chodidla ji zrovna neocení, přitom stačí jen vědět, jak se skvrn zbavit. Existuje celá řada postupů, jak ihned zasáhnout a zbavit se alespoň toho nejhoršího, ale ne vždy se to podaří efektivně. Je to dáno i tím, že ruční čištění nemá takovou razanci a není tak důsledné, jako čištění koberců v Praze 6 patentovaným systémem Rotovac.

Máte-li nějaké pochybnosti o vašich čisticích metodách a je-li váš koberec již v takovém stavu, že by stálo za úvahu jej nechat kompletně projet nějakým čisticím strojem, zkuste tomuto mechanismu dát šanci, ať ukáže, co dovede, a s čím se chlubí i lidé v nezávislých recenzích buď textovým komentářem anebo fotografiemi či přiloženým odkazem na video.