Jak získat práci snů

Váš život se od základu změní, pokud většinu času vyplníte tím co vás baví. Ačkoliv je život plný povinností, práce jednou z nich být nemusí. Práce vás může i bavit. Jak tedy najít a získat práci, která vás nejen uživí, ale stane se rovněž důležitou součástí vašeho života?

Sepište si co umíte, co rádi děláte a čím chcete být

Napište si seznam všeho, v čem jste dobří. Umíte hezky kreslit, rádi čtete, nebo jste například sportovně nadaní? Jste dobří v komunikaci, nebo dokážete celé dny bez ustání něco tvořit? Hledáte spíš pohodovou pracovní dobu, nebo dáváte přednost překonávání překážek? Co by vás tedy bavilo a naplňovalo?

žena u tabule

Projděte si inzeráty na internetu

Je jich tam spousta. Nehledejte dle požadavků na vás, ale dle těch svých. Nenechejte se odradit tím, že žádají něco, co nemáte. Vše lze získat, nebo nahradit. Nemáte řidičský průkaz, ale v práci, která se vám líbí ho žádají? Řidičský průkaz si můžete kdykoliv udělat. Pošlete životopis a dobrý motivační dopis, ve kterém dáte najevo, že vše co vám chybí dokážete nahradit nadšením a snahou. Požadují vysokou školu? Můžete jim nabídnout, že si ji dálkově doděláte při práci. Spousta lidí to tak dělá. Nenechte se odradit.

ruce v kruhu

Dejte o sobě vědět

Už víte, co chcete dělat, ale zrovna nikde nikoho na takovouto pozici nehledají? Nevadí. Prostě tam zajděte a nechejte jim svůj životopis. Dejte vědět, že o práci stojíte. Kdo ví, třeba ještě nestihli vyvěsit inzerát, nebo brzy budou někoho shánět a vy budete první na seznamu.

Práci si vytvořte

Pokud jste odvážní, víte co chcete dělat a být pány svého času, můžete začít podnikat. Buď si můžete udělat živnostenský list, založit společnost, nebo si najít hotovou společnost na prodej. Rady made společnost je nejsnazší způsob, jak vytvořit svůj vlastní podnik. Namísto papírování a pobíhání po úřadech koupíte společnost určenou k čemukoliv, co si vyberete, zároveň už je papírování vyřešeno za vás, a v ceně je obvykle i virtuální sídlo. Společnost zakoupíte například u Companies&offices, která je nabízí za cenu 9900Kč.