Jak se připravit na odchod do důchodu

Odchod do důchodu je pro každého člověka důležitým životním mezníkem.A každý k němu přistupuje po svém. Jsou lidé, kteří jakoby, na tento den čekali celý život a odchod do důchodu je pro ně vytouženým cílem. Nepodařilo se jim ve své práci najít naplnění svých představ. Pro jiné je představa odchodu do důchodu naprosto nepředstavitelná. Mnohdy ani nezaznamenají, že dosáhli věku, kdy do něho mohou odejít. A i nadále se věnují práci, kterou dělají rádi a odchod do penze odloží na pozdější dobu.

senioři


Nejen psychicky, ale i finančně


Podle poslední statistiky, populace v naší republice stárne a důchodců každým rokem masově přibývá.Výše důchodů se odvozuje od výše průměrného platu za poslední odpracovaná léta, a to v mnohých případech není příliš vysoká částka. A proto je potřeba na odchod do důchodu začít myslet mnohem dřív. Aby čas, strávený na zaslouženém odpočinku, byl co nejpříjemnější a nebyl limitován výší penze. Možností, jak si udržet životní úroveň i v důchodu, je více. Nejjistější je forma důchodového připojištění, které vám pomůže udržet životní úroveň, na jakou jste zvyklí i na zaslouženém odpočinku. Pokud provozujete nějakou podnikatelskou aktivitu, ve vámi zvolené míře ji provozujte i v důchodu.

pláž


A měsíční příjem, který vám z ní poplyne, příjemně dorovná výši důchodu podle vašich potřeb. Pokud jste pracovali po celý život jako zaměstnanec a jste v dobré zdravotní kondici, můžete si přivydělat na krátkodobých brigádách. Určitě vám to pomůže i psychicky překonat tento důležitý životní mezník. A výsledkem bude, že i cesta k moři nezůstane snem, na který nebudete mít dost finančních prostředků. A nezaskočí vás ani nenadálé výdaje, o které není nikdy nouze. V oblíbeném internetovém magazínu se můžete, pod titulkemVysněný důchod, dočíst o tomto tématu více. Nejen, jak to s důchody vypadá v okolních státech, ale i úvahu, jak se bude jejich vyplácení vyvíjet u nás.