Povinná registrace je vlastně „zatím“ zbytečná

V první řadě s novelou zákona nemají žádné herny otevřeno non-stop, jak tomu bývalo předtím, tuto výsadu už mají jen kasina, a i v obyčejných „hospodách“, pokud jsou v ní automaty, musíte projít tzv. povinnou registrací.
registrační pokladna.jpg
Co se vlastně tou registrací rozumí? Naskenují si Váš doklad a zjistí o Vás prakticky všechny údaje včetně rodného čísla, registrace měla sloužit hlavně k tomu, aby si už nezahráli lidé, pobírající sociální dávky, neplatiči dluhů, alimentů, lidé v exekuci, insolvenci apod., protože všechny tyto systémy měly být od začátku letošního roku propojené.
Jenže – někde se stala nejspíš chyba – nejsou, takže si může zahrát prakticky každý, a když si budete chtít někde posedět na kávě, budete muset tam, kde automaty nemají, nebo takovou registrací projít také, což se samozřejmě většině lidí, kteří aktivně nehrají, nelíbí, protože ač systémy propojené nejsou, kdykoli si mohou úřady informace o Vás vyžádat.
registrace klávesnice.jpg
Jednoduše řečeno, i když záměr byl myšlený dobře, protože samozřejmě člověk, který nepracuje a pobírá sociální dávky, nebo neplatí alimenty na své děti, ale na hru na automatech peníze má, by vůbec neměl hazardní hry provozovat, doplácí na to zatím podniky, které automaty mají, protože lidé, kteří chtějí jen kávu nebo cokoli jiného k pití se většinou registrovat nechtějí, za prvé mnoho z nich neví, že systémy propojené nejsou, za druhé proč by měli poskytovat soukromé osobní údaje, když si chtějí dát jen něco k pití.
skener kódů.jpg
Jak to vypadá s registrací do budoucna?
1)      Registrace už povinná zůstane, politici slibují, že nejdéle od roku 2019 systémy propojené budou a lidé pobírající sociální dávky apod., už si nezahrají.
2)      Na druhou stranu i sami politici přiznávají, že to může trvat až další 3 roky, než se zprovozní propojení systémů.
3)      Z toho si můžeme odvodit sami, že povinná registrace zatím „nahrála“ lidem s dluhy, neplatičům a takovým, kterým se nechce pracovat poctivě a „postihla“ podniky, kde sice automaty mají, ale slouží i jako restaurační zařízení, protože registrace jim odradí zákazníky.