Jak se dá steroidy také „vylepšit“!

Ani anonymně svalovci neradi přiznávají, že anabolika berou. I tak bylo zjištěno, že je to u nich činnost celkem běžná. Přitom rizika poškození zdraví jsou u ní opravdu velká. A je to hrozba mnohem závažnější než ztráta medaile ze závodu u aktivních silových sportovců. V honbě za výsledky nebo jen lepší figurou ji ale siláci ignorují. Stojí ty svaly za to? Co organismu uživatelů anabolických steroidů hrozí?
 
–       selhání jater
–       selhání ledvin
–       zvýšení krevního tlaku
–       zvětšení srdce
–       infarkt
–       zmenšení varlat a produkce spermií
 sexy muž
„Ucpávají“ cévy
Alarmující je zjištění odborníků, že cca 25 procent vzpěračů, kteří anabolika užívají mají příznaky „ucpávání cév“. V cévách se jim tvoří plak, propukla u nich ateroskleróza. Kousek nánosu se pak může utrhnout a zablokovat srdce. A je tu infarkt u mladého, sportujícího muže! Jev za normálních okolností celkem dost vzácný.
 svalnatá ruka
Snižují „hodný“ cholesterol
Uživatelé anabolik mají také často problém s cholesterolem. Anabolika se podílí na tom, že se jim snižuje hladina HDL cholesterolu („hodného“) a zvyšuje hladina LDL cholesterolu („zlého“). Podporují totiž v játrech tvorbu enzymu, který to způsobuje. Kardiovaskulární systém pak trpí!
 
Další špatnou zprávou je, že výše uvedená postižení zdraví jsou již nevratná a člověk se s nimi potýká po celý zbytek života. A někdy mu také život zbytečně podstatně zkrátí!
 
Je samozřejmě svobodným rozhodnutím každého z nás, čím své tělo krmí a „dokrmuje“. Jestli rizika spojená s anabolickými steroidy bude brát vážně, nebo je „hodí za hlavu“. Ovšem pokud už tyto látky užívá, měl by se o toto tajemství podělit alespoň jeden člověk – jeho lékař. Může mu to zachránit zdraví!
 
Závěrem jedno doporučení těm mužům, kteří se rozhodli přesto anabolika „zobat“ a být tak „silnější“, krásnější a přitažlivější. Přečtěte si alespoň ještě jednou konec prvního odstavce tohoto článku!