Smartwatch neboli chytré hodinky

Jak je podle jejich názvu jasné, Smartwatch nám neukazují jenom čas a maximálně datum. Je v nich totiž zabudován operační systém. Operační systém podobný tomu, který máme ve svém smartphonu. Nejsou o moc větší než klasické náramkové hodinky, pro denní nošení na zápěstí nejsou nepříjemně těžké nebo že by Vám snad překážely. Dalo by se říci, že Smartwatch jsou druhým naším smartphonem, protože umí skoro totéž.
smartwatch a mobil

Co tedy chytré hodinky umí?

Tím, že mají svůj operační systém, na nich můžete mít své oblíbené aplikace, uskutečňovat přes ně hovory nebo alespoň dostávat upozornění, že Vám na Váš mobilní telefon někdo volal či poslal SMS. Můžete psát SMS, prohlížet internetové stránky přes prohlížeč. Můžete si do nich uložit svá multimédia (např.: hudbu) a poté je přes sluchátka poslouchat. Samozřejmě mnoho modelů chytrých hodinek už také obsahuje rádio tuner, takže poslouchat své oblíbené rádio stanice prostřednictvím Smartwatch už není žádný problém. Asi si říkáte, že bude pěkně hloupé mít sluchátka v uších zapojená do hodinek, které máte na ruce. Že s každým pohybem ruky si musíte sluchátka z uší zákonitě vytrhnout. Řešení je takové: Pokud vlastníte chytré hodinky je jasné, že tohle poslouchání hudby by bylo nejmíň o nervy, sluchátka byste si opravdu vytrhli velmi často a navíc by to bylo nelogické. Pro poslouchání hudby přes chytré hodinky se používají bezdrátová sluchátka, která velmi dobře drží v uších a spárují se s hodinkami pomocí Bluetooth. Takže se nemusíte bát, že byste si neužili svou hudbu naplno, protože byste si neustále vraceli sluchátka do uší.
smart hodinky
Dalšími vymoženostmi, kterými mohou být chytré hodinky opatřeny je například snímač pulzu, který se nachází v pásku hodinek, většinou mohou přijímat Wi-Fi a GPS signály, některé modely mají dokonce fotoaparát, slot pro paměťovou kartu, teploměr a jiné. Samozřejmě mají dotykový displej, který Vám umožní s hodinkami pomocí doteků komunikovat a zadávat, co se po nich žádá.