Plzeň

Plzeň je čtvrté největší město České republiky. Spojujeme si jej především s průmyslem. Je to město piva a průmyslových strojů. Nezapomínejme ovšem, že Plzeň získala v roce 2015 titul Hlavní město kultury. A to rozhodně je.

Jedná se o město, které rozhodně stojí za to navštívit. Na území města najdeme celou řadu památek. Pojďme si představit alespoň některé z nich.

Katedrála svatého Bartoloměje – krásná gotická katedrála s nejvyšší kostelní věží na území České republiky. Stojí na to na vrchol věze vystoupat, je odsud krásný výhled na celou Plzeň.

domy Plzně

  • Velká Synagóga – jedná se o největší synagogu v České republice, druhou největší synagogu v Evropě (největší je v Budapešti) a třetí největší v celém světě.
  • Pivovarnické muzeum – pokud navštívíte město Piva, musíte navštívit také pivovarnické muzeum. Nachází se v domě z patnáctého století, takže na Vás dýchne starobylá středověká atmosféra.
  • Historické podzemí – v Pivovarnickém muzeu začíná také další prohlídka napříč plzeňskou historií a to je návštěva plzeňského podzemí. Plzeňské podzemí ze čtrnáctého století patří mezi nejrozsáhlejší na území české republiky.
  • Muzeum loutek – na území města se nachází celá řada muzeí. Dovolujeme si doporučit především návštěvu toho, které je věnováno loutkám. Určitě mnozí vědě, že v Plzni vznikají oblíbené loutky Spejbl a Hurvínek, které jen navazují na loutkářskou plzeňskou tradici. A to si návštěvu jistě zaslouží.
  • Losovy interiéry – pokud patříte mezi milovníky moderní architektury, tak určitě oceníte architektonický skvost ze třicátých let dvacátého století světoznámého architekta Adolfa Loose.

 

náměstí v Plzni
Toto vše je ovšem jen velmi nepatrná ochutnávka v porovnání s tím, co toto město nabízí. Rozhodně si zde udělejte výlet, stojí to za to. Najdete zde také množství příjemných restaurací a cukráren, takže můžete cestu za poznáním spojit s příjemným prožitkem.