Studujeme navěky!

ac11-336x280.jpg

To co mladí lidé berou občas za až moc velkou samozřejmost a nudnou nutnost jejich života si starší z nás v pokročilejším věku plnými doušky vychutnávají. Všichni přeci známe rčení – Moudrý jako kmet. Tedy moudrý jako starší, životem zkušený, člověk. A když to někdo dle svého názoru nabrat nestihne, hledá dál. Je ale mnoho důvodů, proč se vrhnout na univerzitu třetího věku.
 učebnice studenta

Proč?

 
Ať už jsou lidé v invalidním, předčasném nebo prostě v důchodu v určitém slova smyslu je to najednou ochromí. Taková životní změna vám přináší oproti produktivnímu věku plno volného času, na který nemusí být někteří zvyklí. Náhle tolik nemusíte přicházet do kontaktu s lidmi – a pokud jste dříve pracovali v prodejně, jezdili s autobusem,a podobně, určitě vám častý lidský kontakt chybí. Někdo má neustále potřebu zaměstnávat svůj mozek, aby nevyšel ze cviku i pro zábavu.
To všechno jsou důvody, které lidé přivedou právě k následnému studiu na univerzitě třetího věku, které nabízí v dnešní době už nespočet škol a univerzit. Lidem se tak dostává dalších nových informací, zároveň se tam setkají s lidmi stejného věku a nakonec mohou tyto vztahy rozvíjet i v jejich “volném“ čase.
 studentská knihovna