Studujeme navěky!

To co mladí lidé berou občas za až moc velkou samozřejmost a nudnou nutnost jejich života si starší z nás v pokročilejším věku plnými doušky vychutnávají. Všichni přeci známe rčení – Moudrý jako kmet. Tedy moudrý jako starší, životem zkušený, člověk. A když to někdo dle svého názoru nabrat nestihne, hledá dál. Je ale mnoho důvodů, proč se vrhnout na univerzitu třetího věku.
 učebnice studenta

Proč?

 
Ať už jsou lidé v invalidním, předčasném nebo prostě v důchodu v určitém slova smyslu je to najednou ochromí. Taková životní změna vám přináší oproti produktivnímu věku plno volného času, na který nemusí být někteří zvyklí. Náhle tolik nemusíte přicházet do kontaktu s lidmi – a pokud jste dříve pracovali v prodejně, jezdili s autobusem,a podobně, určitě vám častý lidský kontakt chybí. Někdo má neustále potřebu zaměstnávat svůj mozek, aby nevyšel ze cviku i pro zábavu.
To všechno jsou důvody, které lidé přivedou právě k následnému studiu na univerzitě třetího věku, které nabízí v dnešní době už nespočet škol a univerzit. Lidem se tak dostává dalších nových informací, zároveň se tam setkají s lidmi stejného věku a nakonec mohou tyto vztahy rozvíjet i v jejich “volném“ čase.
 studentská knihovna

Zábava

 
Ano, opravdu to hodně lidí bere jako zábavu. Nejen že svůj čas propůjčí něčemu, co je něco naučí, ale zároveň tak mohou růst i po psychické stránce. A mladí často nedokážou docenit to co tito lidé. Je přece přirozené být dychtivý po informacích, nových zážitcích a zkušenostech. To vše je na tomto studiu umožněno.
Pokud byste třeba nevěděli, jestli by vás něco takového bavilo, můžete se přihlásit i jen na krátkodobé kurzy v rámci vašeho vzdělávání.
 učebna na školení

Jak to celé končí

 
Obvykle získávají absolventi osvědčení o řádném ukončení studia. A jelikož si školy takových studentů považují stejně jako těch mladších, může docházet i k jeho předání na významných místech.
 
Takže určitě doporučuji se ničeho nebát a pokud jste v důchodu a nevíte co s časem, přijďte se podívat na některé přednášky ve vašem okolí a začněte se vzdělávat.