Se psem do zahraničí? Žádný problém.

Cestovní pas je důležitý

Pokud se rozhodnete vyrazit do nějaké zahraniční destinace i se svým domácím mazlíčkem, nezapomeňte se stavit u svého veterináře. Ten provede pravidelnou prohlídku Vašeho pejska či kočky a zjistí, jak je na tom zdravotně. Poté mu vystaví cestovní pas, kde jsou uvedeny údaje o pravidelném očkování proti vzteklině. Každé zvíře musí mít také pod kůží elektronický mikročip, který pomůže Vám i policistům v případě útěku psa v zemích EU najít. Vždy je však lepší si předem zjistit, co má země, do které se chystáte vycestovat za podmínky.
pejsek a kočička

Jak připravit psa na cestu letadlem?

Chtěli byste vyrazit někam dál do světa, ale bojíte se, že Vašemu chlupáčovi bude v zavazadlovém prostoru smutno? Je pravda, že většina pejsků prožívá při cestování v letadle velký stres, a proto je dobré se předem dohodnou se svým veterinářem na nějakém zklidňujícím léku. Pejsek tak let převážně prospí a bude klidnější. Malá plemena psů a kočky mohou zůstat se svým pánem na palubě, musí však celou dobu letu zůstat v přepravce. Pokud však máte pejska středního až většího vzrůstu, musí být přepraven v zavazadlovém prostoru. Každé zvíře je umístěno do boxu, který má průduchy.
zlatý retrívr a muž

Autem se pejskům cestuje nejlépe

Ideální volba je vyrazit za hranice svým autem. Pejsek ho dobře zná, a tak pro něj nebude nic zvláštního, dělat to co dělá celý rok. Pokud vyrazíte navečír, tak Váš chlupáč vlastně celou cestu prospí ve svém boxu nebo přepravce. Jen nezapomeňte na pravidelné zastávky, aby se Váš mazlíček občerstvil a vyvenčil. Na společné cestě si můžete se svým pejskem užít spousty legrace, na které nikdy nezapomenete. Možná bude mít Váš chlupáč také radost, že se podívá trochu do světa.
pes s obojkem

Sjednejte si cestovní pojištěni a pojištěni odpovědnosti

Vždy je lepší být připraven, a to platí v zahraničí dvojnásob. Pokud by u pejska nastali nějaké zdravotní problémy, mohl by to být v zahraničí velký problém – proto je dobé si předem vyjednat cestovní pojištění. Jestli je navíc Váš Alík trochu divočejší povahy a bojíte se, že by mohl způsobit nějakou škodu, bude pro Vás vhodnější pojištění odpovědnosti.