Chraňte své zdraví a dbejte na čistotu bazénové vody

Nikdy nemůžeme pouhým vlastním okem poznat, jaké procesy se ve vodě vytvářejí. Bohužel k tomu naše oči přizpůsobené nejsou, takže pokud se chcete koupat v čisté a průzračné vodě a chcete mít navíc jistotu, že je bezpečná, tak zkrátka musíme použít jiné fígle a triky. Moderní doba nám však přináší mnohé novodobé možnosti, které můžeme využít, abychom poznali, jestli je například ph v bazénu optimální. Jeho hodnoty totiž určují mnohé. Měření ph v bazénu bychom neměli podceňovat. Díky tomu totiž můžeme udržovat naši vodu opravdu čistou a můžeme mít jistotu, že bude nezávadná na naši pokožku, kůži, vůči našim vlasům, nehtům, ale hlavně na celkový náš organismus.

Mezi základní ukazatele patří zjišťování aktuální hodnoty koncentrace oxidačního činidla a zjišťování hodnoty ph vody. Kontrolní měření stačí provádět každý 7 až 14 dnů. V průběhu koupací sezóny je to však nezbytné, protože se často koupeme.

Co přináší dnešní doba?

V minulosti takové pomůcky neexistovaly, nebo jsme si je neměli šanci volně zakoupit. V dnešní moderní době jsou však volně k dostání za velice příznivé ceny, takže si je může pořídit opravdu každý, aby mohl zkontrolovat potřebnou kvalitu vody.

1) Snadno se s nimi zachází a celý systém tak pochopíte velice snadno.
2) Jedna náplň kapkového testeru vystačí na 120 provedení zjištění hodnot.
3) Tyto testery přinášejí zákazníkům velice dostupnou a levnou variantu těchto produktů.
4) Pokud máte již zakoupenou celou sadu, tak můžete používat barevnou škálu a také základní lahvičky po celou koupací sezónu neustále.

Existují i tabletové testery pro stanovení koncentrace aktivního volného chlóru a hodnoty ph. Už se nemusíte obávat závadné vody nebo takzvaně přechlorované, pokud si nejste jistí dávkováním nebo jste to dávkovali takzvaně od oka.

K dispozici jsou také náhradní náplně či kapkové testery PWS nebo právě Ph.