Jak řešit problémy s erekcí?

Problémy s erekcí. Poruchy erekce. Nebo dokonce ztráta plodnosti. To vše jsou témata, kterým se muži velmi rádi obloukem vyhýbají, a u mužské populace tak patří mezi naprosté tabu. Ovšem, ač se jedná o velmi choulostivé téma, trpí těmito problémy až každý třetí muž, a to již ve veku čtyřiceti let. Neřešení, či dokonce ignorace tohoto problému však může mít až fatální následky, příkladem může být i ztráta plodnosti jedince. Právě proto by se nemělo stávat, že jedinec tento problém neřeší, obzvláště, když možné jej řešit i bez lékařského, odborného dohledu. Jak ale poznat, kdy je problém řešitelný i bez lékaře?

problémy s erekcí

Jaké mohou být příčiny poruchy erekce, jak jim předejít, a jak je následně řešit? V otázce jak na problémy s erekcí se nejdříve zaměřme na příčiny, které tento problém způsobují. V první řadě patří mezi nejčastější viníky příliš vysoké množství požitého alkoholu, anebo jiných, omamných látek. Dále má svůj podíl viny také psychická stránka jedince, jelikož i dlouhodobé vystavení se stresu, depresím, a úzkostem může vést k problémům v sexuálním životě, náhlé a běžné poruchy erekce může vyvolat také nervozita. Nakonec je zde asi největší faktor, přispívající k problémům s erekcí, tedy mužský pohlavní hormon – testosteron.

léky

Ten, ač je ho v mládí a během dospívání dostatek, spolu s věkem ubývá a jeho hladina tak neustále klesá, to může vést nejen ke ztrátě erekce, ale především pak ke ztrátě plodnosti. Nejen v tomto případě pak může pomoci některý z léků na předpis, ty ovšem mohou vyvolat některé z vedlejších účinků, a především jsou až nebezpečné pro určité skupiny lidí, jedná se tak například o lidi s kardiovaskulárními problémy, či s cukrovkou. Právě proto jsou zde přírodní doplňky stravy, bylinky, nebo vitaminové komplexy, obsahující podpůrné látky, jako je například L – Arginin. Tyto doplňky pak užívají i jedinci, kteří netrpí žádnou formou poruchy erekce, avšak sázejí na jistotu, či tak přispívají k lepšímu prokrvení svalstva, či k lepší imunitě. Nakonec jsou zde speciální Kegelovy cviky, které také mohou napomoci ke kvalitnější erekci.