Podnikejte stylově

Podnikání není jednoduché. Záleží totiž na každém detailu, každá nedokonalost může odradit úplně každého zákazníka, který je trochu náročnější. Dejte si na detailech záležet, uděláte radost zákazníkům i sobě ale především svojí peněžence. Ta to totiž pocítí nejvíce.

Úklid a čistota

Hlavní je mít v podniku čisto a uklizeno. Přes to nejede vlak. Pokud bude třeba v restauraci nepořádek, neuklizené stoly, nevysypané popelníky na zahrádkách, špinavá podlaha, udělá to špatný dojem hned z počátku a ani zákazníkům nebude chutnat, protože jíme především očima a všechny rušivé elementy vnímáme. To stejné ale platí úplně pro všechny prodejny, obchody a kanceláře, do kterých chodí zákazníci. Dbejte na to, aby se zákazníci cítili dobře a měli chuť u vás sedět. Je to základ úspěchu.

pekárna

Celkový vzhled

Celkový vzhled prostor by měl ladit. Ideální je oslovit odborníka a nechat si poradit, sladit interiér jak barevně tak stylově, aby zaujal a neurazil. V módě jsou spíše jednoduché a čisté linie, málo křiklavých barev a dostatek volného prostoru. Nesnažte se do prostoru narvat co nejvíce stolů, neudělá to dobrou službu. Stejně jako interiér je potřeba sladit i exteriér provozu. Pokud máte možnost udělejte pro venkovní zahrádku bar zvlášť, aby se to nemíchalo dohromady a vnitřní provoz byl neovlivněný tím venkovním.

kavárna řecko

Detaily

Slaďte detaily. V dnešní době není problém nechat si vyrobit trička, zástěry s potiskem Apronista.cz, ubrusy, rondony a nebo cokoli podobného. Nezapomeňte na vizitky, propagační materiály a také dárky pro hosty. Nervěte na stoly reklamy, hostům stačí menu. Pokud je vaše klientela spíše z horních vrstev tak podle toho provoz musí vypadat. Nebojte se použít luxusnější doplňky a dekorace ale nepouštějte se do toho sami. Ideální je oslovit odborníka na interiéry. Sice se nejedná o nejlevnější službu ale určitě se vyplatí.