Komu uděláte radost modelem auta

Lidé, kteří se narodili a prožili dětství v období socialismu, si možná ještě vybaví existenci vesnických poutí. Tehdy se pravidelně dvakrát do roka do některých obcí sjížděli kočovní prodavači hraček a drobného zboží a spolu s některými atrakcemi tu nabízeli levnou zábavu. V některých dřevěných maringotkách jste mohli nakoupit (nebo si vystřílet ranami ze vzduchovky) i modely autíček, lidově přezdívaných jako „angličáky“.

auto Veřejné bezpečnosti

Angličáky byly pro některé kluky něčím naprosto výjimečným a jedinečným, stěží jste je sehnali někde jinde, a proto býval příjezd komediantů vítanou událostí.

Mezitím však uplynulo pár desítek let, ti kluci za tu dobu vyrostli a zestárli, ale u mnohých z nich touha vlastnit model autíčka nevyprchala. A tak pokud se na trhu objeví možnost pořídit modely aut, které jsou propracované do jemných detailů, a jsou od originálu téměř k nerozeznání, neváhají a nakupují. Anebo přemýšlí nad tím, že udělají radost někomu jinému.

Trabant s přívěsem

Model auta pro kamaráda – nevíte si rady, jak obdarovat vašeho kamaráda, který slaví kulaté narozeniny? Možná by se mu zalíbil model vozu, který sám vlastnil, ale je to už pěkných pár let. Třeba automobil značky Wartburg, Lada nebo Škoda Forman. A možná natrefíte i na jeho oblíbenou barvu karosérie.

I ženy mohou nostalgicky zavzpomínatmodely aut nejsou vhodné výhradně pro muže, mezi námi je celá řada žen řidiček, a mnohdy velmi zkušených a šikovných řidiček, které svou první jízdu absolvovaly ve voze Škoda 120 L, v oblastní autoškole. Což takhle jim tu dobu připomenout právě modelem zmíněné škodovky?

Dětem – model auta či motocyklu mohou ocenit i starší děti, které mají vztah k technice a zajímá je i historie. Díky tomu si mohou připomenout i některé slavné momenty z Československa, z poválečné éry, například cestovatele Hanzelku a Zikmunda, kteří objeli s vozem Tatra 87 téměř celý svět.