Mezek s espézetkou

Máte už dost všech těch aut, smogu a randálu, který automobilová doprava produkuje? Sníte o místě, kde nejezdí auta a kde to nepáchne výfukovými plyny?Mnohý z nás si teď povzdechne, že takové místo asi vůbec neexistuje. A pokud ano, tak je to nějaký neobydlený ostrov, na kterém (krom skalisek) není vůbec nic. A přeci takové místo existuje. Místo, kde nejezdí auta. Alespoň většina aut. Jedinou výjimku tu mají hasiči a záchranná služba.

příroda

Poblíže Peloponésu je ostrov, který se jmenuje Hydra.
·        A tam je to místo zaslíbené, aut a smogu prázdné.
Espézetku tu ale najdete. Jen ti nehledejte přimontovanou na automobilu, ale zavěšenou na mezkovi. To je totiž jediný dopravní prostředek, který Vám bude na souši nabídnut. Na moři Vám bude k dispozici vodní taxi. Ostrov je celkem malý, a tak si s touto dopravou místní docela dobře vystačí. Krom toho, že tu mají čistý vzduch a vodu nezbarvenou duhově, byl tento nápad dobrý i pro zvýšení turistického ruchu. Jakmile je něco výjimečné, je to pro turisty zajímavé.

Čas se tu zastavil

Lákadlem může být i to, že si ostrov zachovává starobylý ráz. Úřady pečlivě hlídají novou zástavbu, aby se ráz ostrova nikterak neponičil. Je pravdou, že všemi těmito opatřeními tu místní tak trochu zamrzli v čase, ale rozhodně tato opatření nejsou ani pro ně škodlivá.

§  Jedinou věcí, která může místním znepříjemňovat život je to, že tu není zdroj pitné vody.
§  O ten ostrov přišel díky zemětřesení, které ho postihlo.

panoramata
Ale pitnou vodu dvakrát denně přiváží speciální loď, která je vypravena z Peloponésu. Tato častá frekvence je opravdu nutná. Denně se tu pitné vody spotřebuje až dva tisíce litrů. A jak se na ostrov dopravíte Vy? Pomocí létajícího delfína. To je superrychlá loď, která Vás z Pirea dopraví na ostrov za hodinu a půl. Za cestu v přepočtu zaplatíte kolem sedmi set korun.